نسخه چاپينماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه:

مسئولین در استان کمیته هماهنگی برای تحقق شعار سال و عمل به مطالبات رهبری را تشکیل دهند

 

اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه اول آئین عبادی سیاسی نماز جمعه 6 فروردین 1400: (بخش اول – امید به آینده)

 

مسلمانان باید در زندگی خود به مسائل پیرامون مهدویت توجه داشته و با سبک و روش مهدوی زندگی خود را سپری کنند.

 

براساس سبک زندگی مهدوی مسلمانان باید به آینده امیدوار بوده و آینده را درخشان ببیند.

 

انسان مومن باید ایمان داشته باشد که آینده از آن مسلمین و متقین است و جامعه در نهایت به جایی خواهد رسید که اکثر مردم در آن با ایمان و اعتقاد زندگی کرده و عدالت در جامعه ساری و جاری خواهد شد.

 

خداوند در قرآن می فرماید که ما این را مقدر کرده ایم که حکومت در کره خاکی در نهایت به دست صالحان خواهد بود.

 

همچنین خداوند به افراد صالح بشارت داده است که در نهایت خلیفه خداوند بروی زمین خواهند بود و دین الهی حاکم بر کره خاکی خواهد شد.

 

لذا براساس سبک زندگی مهدوی، هر چه دنیا با ظلم و ستم پر شود در نهایت پیروزی از آن مومنین و مسلمین است.

 

اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه اول آئین عبادی سیاسی نماز جمعه 6 فروردین 1400: (بخش دوم – نظارت حضرت ولی عصر (عج) بر اعمال مردم)

 

مسئله دوم در سبک زندگی مهدوی این است که مومنین توجه داشته باشند که دارای امام، صاحب و امیر هستند.

 

حضرت ولی عصر (عج) در تمامی مراحل زندگی صاحب و امام مسلمین است و از کوچکترین عمل و سرنوشت انسان اطلاع کامل دارد.

 

اعمال جامعه اسلامی خدمت حضرت ولی عصر (عج) عرضه می شود و حضرت عنایت و توجه کامل به مسلمین دارد.

 

مسلمین و مومنین باید حضور حضرت ولی عصر (عج) را در جامعه احساس کند و بدانند که با عنایت حضرت مشکلات رفع خواهد شد.

 

اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه اول آئین عبادی سیاسی نماز جمعه 6 فروردین 1400: (بخش سوم – توجه به عهد و پیمان با حضرت)

 

مسئله سوم توجه به عهد و پیمانی که مردم با حضرت ولی عصر (عج) بسته اند است اگر مردم به این عهد و پیمان توجه کرده و به آن عمل کنند جامعه به خطر نمی افتد.

 

مومنین باید به عهد و پیمان خود با حضرت را بشناسند و به آن عمل کنند.

 

رفتار با عدالت، ایمان و عمل صالح و ترک گناهان از مفاد عهد و پیمان با حضرت ولی عصر (عج) است.

 

شیعیان حضرت باید هر صبح با خواندن دعای عهد، عهد خود با حضرت ولی عصر (عج) را تجدید کند.

 

از جمله موارد عمل به عهد با حضرت زندگی و عمل بگونه ای است که حضرت از ما می خواهد لذا رباخواری، احتکار و عدم رعایت حلال و حرام در زندگی پیمان شکنی با حضرت است.

 

اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه اول آئین عبادی سیاسی نماز جمعه 6 فروردین 1400: (بخش چهارم – ارتباط با حضرت)

 

مسئله چهارم ارتباط با حضرت ولی عصر (عج) است که مومنین باید هر روز این ارتباط را با حضرت بیشتر کنند.

 

یکی از راه های ارتباط با حضرت خواندن دعاهای ندبه، آل یاسین، عهد و غیره است.

 

والدین باید با خواندن این دعاها فرزندان خود را متوجه حضرت ولی عصر نمایند تا فرزندانشان با حضرت آشنا شده و با ایشان ارتباط معنوی برقرار کنند.

 

مسئولین باید ارتباط خود را با حضرت بیشتر کنند.

 

در آستانه نیمه شعبان باید در و دیوار شهر بیانگر این باشد که مردم شیعه و ولایت پذیر حضرت ولی عصر هستند.

 

مسئولین، ادارات، بازاریان، اصناف و سایر آحاد مردم باید شهر را بگونه ای آماده کنند تا هنگام ورود به شهر متوجه شوند که شهر ارومیه شهر ولایت پذیر و شیعه حضرت است.

 

مردم باید در هنگام دعا به حضرت متوسل شوند تا از حضرت عنایت بگیرند.

 

اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه دوم آئین عبادی سیاسی نماز جمعه 6 فروردین 1400: (بخش اول – ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام)

 

ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام در کشور به عنوان روز جوان نامگذاری شده است لذا این روز را به تمامی جوانان تبریک و تهنیت عرض می کنم.

 

مسئولین باید در جامعه به جوانان اعتماد بیشتری داشته و به آن ها اهمیت دهند.

 

در خانواده، اعضای خانواده باید به جوانان اعتماد کرده و آن ها را در امورات خانواده مشارکت دهند.

 

جوانان باید قدر جوانی خود را بدانند و از فرصت جوانی استفاده کنند.

 

جوانی مرحله بسیار مهمی از زندگی است که انسان می تواند در این دوران برنامه خود را تا آخر زندگی تدوین کند.

 

اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه دوم آئین عبادی سیاسی نماز جمعه 6 فروردین 1400: (بخش دوم – روز جمهوری اسلامی)

 

دوازدهم فروردین مصادف با روز جمهوری اسلامی است که اکثریت مردم در این روز با رای مثبت به جمهوری اسلامی به نظام مقدس جمهوری اسلامی رأی دادند.

 

این انتخابات نشان داد که مردم سالاری در کشور از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی رعایت می شود و اکثریت قریب به اتفاق مردم به جمهوری اسلامی علاقه دارند.

 

اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه دوم آئین عبادی سیاسی نماز جمعه 6 فروردین 1400: (بخش سوم – عمل به شعار سال)

 

مقام معظم رهبری سال جدید را به عنوان سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامگذاری کرده اند لذا مردم و مسئولین باید از تولید پشتیبانی کنند و موانع تولید را رفع کنند.

 

با نامگذاری سال تکلیف مردم و مسئولین کاملا مشخص می شود لذا باید دست به دست هم داده و با عمل به شعار سال مشکلات کشور را برطرف کنند.

 

مسئولین استانی کمیته ای جهادی تشکیل داده و در آن کمیته شعار سال را بومی سازی کرده و مسئله تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها را در دستور کار خود قرار دهند.

 

مسئولین باید با هر آنچه که در دست دارند در زمینه تحقق شعار سال عمل کنند و گزارش آن را به مردم ارائه دهند.

 

اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه دوم آئین عبادی سیاسی نماز جمعه 6 فروردین 1400: (بخش چهارم – بیانات مقام معظم رهبری در اول فروردین)

 

انتخابات ریاست جمهوری یکی از مسائل مهم کشور است چرا که مردم بالاترین رده مدیریتی کشور را در این انتخابات انتخاب می کنند.

 

در اصل 113 قانون اساسی ریاست جمهوری عالی ترین مقام رسمی کشور پس از رهبری معرفی شده که مسئولیت اجرای قانون اساسی و ریاست قوه مجریه را دارد.

 

پس از مقام معظم رهبری دومین مقام مسئول کشور رئیس جمهور است لذا انتخابات ریاست جمهوری مسئوله کوچکی نبوده و همه مردم باید در این انتخابات شرکت کنند.

 

براساس بیانات مقام معظم رهبری، دشمنان در تلاش هستند که حضور مردم در این انتخابات را کمرنگ کنند اما باید مردم خلاف تبلیغ دشمن عمل کرده و در انتخابات حضور پررنگ داشته باشند.

 

آمریکا شیطان بزرگ است و هدف شیطان منحرف کردن انسان لذا هر آنچه که شیطان انسان را به آن امر می کند باید از آن دوری کرده و هر آنچه که از آن نهی می کند به دنبال آن برود.

 

اینکه دشمن در حال ناامید کردن مردم از حضور در انتخابات است نشان دهنده اهمیت انتخابات ریاست جمهوری است لذا مردم باید با حضور هرچه بیشتر در انتخابات دشمن را ناامید کنند.

 

اصلی ترین قوه در مدیریت کشور قوه مجریه است لذا باید رأس این قوه شخصی باکفایت، با ایمان و اعتقاد بوده و به امکانات داخلی و به جوانان کشور اعتماد و به آینده امید داشته باشد تا بتواند مشکلات کشور را حل کند.

 

برخی طوری تبلیغ می کنند که رئیس جمهور هیچ قدرت و اختیاری در دست ندارد در حالی که قانون اساسی و بخش بندی بودجه کشور نشان می دهد که بیشترین اختیار در کشور در دست رئیس جمهور است.

 

یکی از اختیارات ریاست جمهوری، وزارت کشور است که توسط وزارت کشور تمامی استانداران و فرمانداران کشور را تعیین می کند لذا مدیریت کلان و جزء کشور در دست رئیس جمهور است.

 

علاوه بر قدرت اجرایی، بیش از 90 درصد بودجه کشور نیز در دست رئیس جمهور است و فقط 6 درصد در اختیار سایر نهادها و سازمان ها است.

 

اکثریت امور اجرایی کشور در دست رئیس جمهور است لذا مردم باید به میدان آمده و فردی شایسته و لایق را انتخاب کنند.

 

براساس فرمایش مقام معظم رهبری کسانی که وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری می شوند باید افرادی باشند که شناخت و مدیریت کافی برای ریاست جمهوری داشته باشند.

 

کسی که در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می کند باید از مسائل فرهنگی سررشته داشته و آسیب های اجتماعی را دانسته و در مسائل اقتصادی وارد بوده و از امنیت ملی و سیاست خارجی سررشته داشته باشد.

 

مسئله بعدی که مقام معظم رهبری آن را بیان کردند مدیریت فضای مجازی است.

 

مقام معظم رهبری فرمودند در سایر کشورها فضای مجازی توسط مسئولین مربوطه مدیریت می شود اما در کشور ما مسئولین افتخار می کنند که فضای مجازی در کشور ما آزاد و رها است.

 

مردم باید از فضای مجازی استفاده کنند اما نه اینکه این فضا به حال خود رها شود چرا که در هیچ کشوری چنین آشفتگی در فضای مجازی وجود ندارد.

 

نباید اجازه داد دشمن هر گونه که می خواهد در فضای مجازی مردم را مدیریت کند.

 

مسئولین مربوط به فضای مجازی بعد از بیان این مطالب توسط مقام معظم رهبری باید نزد ایشان رفته و اظهار شرمندگی، توبه و استغفار نمایند.

 

متاسفانه هیچ یک از مسئولین پس از شنیدن بیانات مقام معظم رهبری در مورد اشتباهات آن ها تاکنون از اشتباهات خود اظهار پشیمانی و استغفار نکرده است.

 

مسئولین بالا دست باید افراد زیردست خود را به خاطر عدم توجه به بیانات مقام معظم رهبری توبیخ نمایند و امورات را اصلاح کرده و منویات مقام معظم رهبری را عملیاتی کنند.

 

 تاریخ درج: جمعه ٦ فروردين ١٤٠٠
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.